Vítáme Vás na stránkách podolské farnosti

Kostel
Na těchto stránkách bychom se chtěli rozdělit se všemi čtenáři o to, čím naše farnost svatého Jana Nepomuckého žije. Přejeme si, aby tyto stránky sloužily k větší informovanosti a duchovnímu povzbuzení.

S přáním Božího požehnání
P. Pavel Kopeček, farář

Postní almužna 2017
Postní doba je obdobím ztišení, postu, odříkání a usebrání. Pokud stále nevíte, co si odříct, jak se postit a jak prožít dobu postní - máme pro vás tip. Od roku 2009 existuje v ČR monžost odkládání peněz v rodinách do tzv. postniček. Jde o malé papírové krabičky, které slouží jako místo pro shromažďování tzv. postní almužny. Vyzvednout si je můžete v kostele a do nich dávat ušetřené peníze za zákusek, kávu, cigarety, nové tričko či co vás napadne. Na druhou velikonoční neděli přineste své postničky do kostela, oblastní charita Rajhrad se postará o to, aby se prostředky dostaly k těm, kteří to nejvíce potřebují a pro které jste peníze odkládali.

Vloženo 07.3.2017 | Další v sekci aktuality

Úřední hodiny na faře:

Pondělí 8,00 - 10,00
Středa 8,00 - 11,00 a 15,00 - 17,00
Mimo úřední hodiny - dle vzájemné domluvy
na telefonním čísle 544 247 565 nebo 608 725 086.

Návštěva kostela

Kostel bývá většinou uzavřen a je přístupný jen během bohoslužeb. V letním období je předsíň kostela otevřena k modlitbě a adoraci. V tomto období je předsíň kostela také otevřena i pro ty, kteří se zde zastavují a chtějí do kostela nahlédnout, neboť kolem kostela také vede cyklistická stezka do nedalekého Mariánského údolí
(Brno-Líšeň). Celý interiér kostela je možno shlédnout i s odborným výkladem na požádání - je třeba se obrátit na farní úřad.