Dopis do Indie

Naše farnost v rámci programu Adopce na dálku podporuje jednoho studenta v Indii. Pravidelně si s ním dopisujeme a hradíme jeho studium. Náš adoptivní chlapec skončil základní školu a nyní začal se učit elektrikářem – navíječem motorů.
V rámci misijní neděle chceme nejen se na tento úmysl modlit, ale i finančně podporovat tyto charitativní projekty.

Dopis z Indie:
Můj drahý adoptivní otče Pavle Kopečku,
To jsem já, Vaše milující „adoptivní dítě“ Nagaraj, které Vám píše těchto pár řádků. Já se zde mám dobře. Doufám, že to samé uslyším od Vás (z Vaší strany). Každý den se modlím za Vaše zdraví.
Je mi velmi líto Vás informovat o tom, že jsem neuspěl v hindu (hindština) a v ekonomice. Prosím omluvte mě. Nyní (skončil základní školu) mám v úmyslu studovat technickou školu v Prathibhodaya, kde bych chtěl dělat obor Navíjení motorů a práce s elektrickými kabely (jedná se o obor elektrikář – silnoproud, který je v Indii důležitý, protože tam probíhá elektrifikace).
Ředitel mise v Bala Pragathi Kendra Services již zaplatil za mne školné a i jinak mi pomáhá Vašim jménem pomáhá. Děkuji Vám.
S láskou a modlitbou končím.

Vaše milující dítě Nagaraj M. Naik.

V Hadinbal léto 2006